Zvezda bez šansi u Kragujevcu, Radnički silovito otvorio Jadransku ligu

Vreme čitanja: 2min | pet. 07.10.22. | 20:30

Odlična igra ekipe Uroša Stevanovića - 15:10

Vaterpolisti Radničkog iz Kragujevca potvrdili su klasu na otvaranju turnira Jadranske lige, pošto su prilično ubedljivo savladali Crvenu zvezdu - 15:10 (6:2, 2:1, 4:3, 3:4).

Ekipa Dejana Savića praktično nije bila ni u situaciji da ugrozi slavlje domaćina, s obzirom da je sastav Uroša Stevanovića prvu četvrtinu završio sa vođstvom 6:2, a na poluvremenu je imao pet, a na kraju trće deonice šest golova prednosti. Pobednika ovog meča je sve vreme predvodio raspucani Aleksa Ukopina, koji je bio najbolji strelac ekipa sa četiri postignuta gola, dok je jedan manje dao Josip Vrlić.

Beograđani su igrali tek na mahove, ali nikako nisu uspevali ozbiljnije da ugroze prednost razigranog protivnika. Pored toga, odličan je bio i Lazar Dobožanov, koji je odbranio čak 12 od ukupno 22 udarca Crvene zvezde.

Kod crveno-belih je falio istinski lider ekipe, pa su tako Veljko Tankosić, Gavril Subotić i Vuk Milojević meč završili sa po dva postignuta gola, a golman Vladimir Mišović je sakupio šest odbrana.

Sutra od 19 časova na programu je večiti derbi između Partizana i Crvene zvezde, dok će u nedelju u isto vreme crno-beli na megdan Kragujevčanima.

CRVENA ZVEZDA – RADNIČKI 10:15

(2:6, 1:2, 3:4, 4:3)

Bazen Radenički. Sudije: Anđelić i Milović. Igrač više: Crvena zvezda 8 (1), Radnički 7 (4). Peterci: Crvena zvezda 4 (3) , Radnički 1 (1).

CRVENA ZVEZDA: Mišović, Tankosić 2, Gavrilović, Marković 1, Subotić 2, Vasić 1, Fuštić, Basara 1, Vukićević , Seman, Milojević 2, Radović 1, Ivanović, Gajić. Trener: Savić.

RADNIČKI: Dobožanov, Branković 1, Stanojević, Janković, Ćuk 1, Vico 1, Ukropina 4, Panić, Pljevančić 1, Radulović 2, Lukić 2, Vrlić 3, Todorovski, Gavrilović. Trener: Stevanović.